Pracują tu ludzie, z którymi współpraca jest po prostu przyjemna i z którymi wzajemnie popycha się na szczyt.

Nazwisko: Thomas Schmidt
Zadanie w TKD | CCG: Key Account Manager Connectivity
Lokalizacja: Reutlingen

Jak długo jesteś z nami?

W styczniu 2022 roku minie 17 lat.

Dlaczego wybrałeś TKD | CCG?

Pracuję w branży kablowej od 1988 roku, a w 2005 roku miałem okazję odegrać znaczącą rolę w rozszerzeniu działalności CONNECTivity w TKD | CCG.

W skrócie: Na czym polega Twoja praca u nas?

Doradzam klientom zarówno pod względem technicznym, jak i handlowym i znajduję dla nich odpowiednie, gotowe do podłączenia rozwiązania. CONNECTivity to nie tylko „ściąganie izolacji z kabli, zaciskanie końcówek przewodów czy zakładanie złączek. Złożone wiązki kablowe i krosna kablowe, wstępnie okablowane zespoły, kable spiralne lub konstrukcje z taśm tkaninowych dla najróżniejszych obszarów zastosowań i rynków przemysłowych, aż po kompletnie wyposażone systemy zasilania energią lub nawet hybrydowe pakiety węży są głównymi arteriami dla połączeń elektrycznych i sieci poszczególnych maszyn i systemów.

Czy miałeś już kontakt z pracownikami CCG w różnych firmach?

Oczywiście! Przede wszystkim z naszymi kolegami z KCI we Włoszech, SCHRADE Kabeltechnik Allmendingen i Leszno oraz oczywiście z naszymi siostrzanymi firmami TKD. Oczywiście miałem już kontakt z kilkoma kolegami z Jobarco w Holandii. Nikt nie jest w stanie obejść łączności.
A dzięki LinkedIn oczywiście także komunikacja jest znacznie usprawniona i przyspieszona.

Które czynności lub zadania dają Ci najwięcej energii?

Wspólne opracowywanie z naszymi partnerami biznesowymi nowych rozwiązań produktowych.
Mieć swobodę twórczej pracy w „moim zawodzie” i móc wcielać w życie własne pomysły i wiedzę.
Wszystko poza standardem! 😉

Co lubisz robić poza pracą? Jak radzisz sobie z równowagą między życiem zawodowym a prywatnym?

Hmmm! Czasami jest to trochę trudne, dlatego nie pracuję z domu, a jedynie bezpośrednio w lokalizacji w Reutlingen. W ten sposób przynajmniej tworzę „dystans” między „służbowym” a „prywatnym”.
Poza tym słucham dużo muzyki, lubię gotować i z entuzjazmem fotografować przyrodę i krajobrazy, regularnie uprawiam sport, nawet jeśli obecnie jest to nieco trudniejsze ze względu na Coronę, i jednocześnie uczę się języka węgierskiego.