TKD CONNECT kabel taśmowy z tkaniny.
Alternatywne połączenie
o wysokiej funkcjonalności.
Ekscytujące rozwiązanie o wysokiej funkcjonalności.
W budowie instalacji i urządzeń coraz częściej obserwuje się trend w kierunku kompaktowych systemów kablowych. Obejmują one nie tylko różnorodne przewody elektryczne dla zasilania i danych, ale także inne komponenty, takie jak światłowody czy węże do mediów. Kable taśmowe z tkanin zaprojektowane pod kątem konkretnych zastosowań oferują ciekawe rozwiązania o wysokiej efektywności ekonomicznej. Dzięki nim można w przejrzysty i bezpieczny sposób zintegrować wiele różnych komponentów w sieć kablową, która wyróżnia się wydajnością, szybką instalacją i wysoką funkcjonalnością.
Konwencjonalne kable okrągłe, płaskie lub wstęgowe, często o konstrukcji hybrydowej lub w połączeniu z łańcuchami do przeciągania kabli, są jeszcze dziś stosowane w budowie instalacji i urządzeń. W porównaniu z konwencjonalnymi kablami i skomplikowanymi łańcuchami kablowymi, kable taśmowe z tkaniny są technicznie i ekonomicznie atrakcyjną alternatywą. Dzięki procesowi tkania, tekstylne kable taśmowe gwarantują gęstość upakowania i oferują wyraźne przyporządkowanie zintegrowanych komponentów całej kompozycji.
Niska waga i korzystne koszty.
Dzięki procesowi tkania można produkować pojedyncze kable taśmowe z tkaniny przy umiarkowanych kosztach. W przeciwieństwie do specjalnych kabli płaskich, gdzie nic nie działa bez inwestycji w formy wtryskowe i czasów ustawiania, tkanie eliminuje kosztowne czasy realizacji.
System krosien wymaga jedynie precyzyjnego dostosowania do parametrów produkcji. Oznacza to, że również mniejsze partie produkcyjne – np. dla małych serii lub prototypów – są możliwe do wykonania bez żadnych problemów.
Wydajność – precyzyjnie regulowana.
Obciążenia termiczne nie stanowią problemu w kompozycie tekstylnym, ponieważ nie ma bezpośrednich połączeń materiałowych pomiędzy sąsiadującymi elementami. Dzięki temu kabel taśmowy z tkaniny przekonuje optymalnym odprowadzaniem ciepła i przesyłaniem dużych prądów lub zmniejszonymi przekrojami przy tej samej sile prądu.
Kolejną zaletą jest to, że elementy mogą się swobodnie poruszać względem siebie w obrębie tkaniny i są odkształcalne wzdłuż kilku osi.
W przypadku precyzyjnego dostrajania tekstylnych kabli połączeniowych w grę wchodzą takie parametry jak precyzyjny wybór przędzy tkackiej lub indywidualne dopasowanie struktury tkaniny lub procesu produkcyjnego. Nici osnowy mogą być również użyte do dodatkowego odciążenia poszczególnych splotów.