TKD CONNECT kabel taśmowy z tkaniny.

Alternatywne połączenie
o wysokiej funkcjonalności.

Ekscytujące rozwiązanie o wysokiej funkcjonalności.

W budowie instalacji i urządzeń coraz częściej obserwuje się trend w kierunku kompaktowych systemów kablowych. Obejmują one nie tylko różnorodne przewody elektryczne dla zasilania i danych, ale także inne komponenty, takie jak światłowody czy węże do mediów. Kable taśmowe z tkanin zaprojektowane pod kątem konkretnych zastosowań oferują ciekawe rozwiązania o wysokiej efektywności ekonomicznej. Dzięki nim można w przejrzysty i bezpieczny sposób zintegrować wiele różnych komponentów w sieć kablową, która wyróżnia się wydajnością, szybką instalacją i wysoką funkcjonalnością.

Konwencjonalne kable okrągłe, płaskie lub wstęgowe, często o konstrukcji hybrydowej lub w połączeniu z łańcuchami do przeciągania kabli, są jeszcze dziś stosowane w budowie instalacji i urządzeń. W porównaniu z konwencjonalnymi kablami i skomplikowanymi łańcuchami kablowymi, kable taśmowe z tkaniny są technicznie i ekonomicznie atrakcyjną alternatywą. Dzięki procesowi tkania, tekstylne kable taśmowe gwarantują gęstość upakowania i oferują wyraźne przyporządkowanie zintegrowanych komponentów całej kompozycji.

Możliwe zastosowania

TECHNIKI URZĄDZEŃ

SYSTEMY WÓZKÓW KABLOWYCH

NARZĘDZIA MASZYNOWE

TECHNIKA ESTRADOWA

ROBOT PRZEMYSŁOWY

KONSTRUKCJA

Niska waga i korzystne koszty.

Dzięki procesowi tkania można produkować pojedyncze kable taśmowe z tkaniny przy umiarkowanych kosztach. W przeciwieństwie do specjalnych kabli płaskich, gdzie nic nie działa bez inwestycji w formy wtryskowe i czasów ustawiania, tkanie eliminuje kosztowne czasy realizacji.
System krosien wymaga jedynie precyzyjnego dostosowania do parametrów produkcji. Oznacza to, że również mniejsze partie produkcyjne – np. dla małych serii lub prototypów – są możliwe do wykonania bez żadnych problemów.

Wydajność – precyzyjnie regulowana.

Obciążenia termiczne nie stanowią problemu w kompozycie tekstylnym, ponieważ nie ma bezpośrednich połączeń materiałowych pomiędzy sąsiadującymi elementami. Dzięki temu kabel taśmowy z tkaniny przekonuje optymalnym odprowadzaniem ciepła i przesyłaniem dużych prądów lub zmniejszonymi przekrojami przy tej samej sile prądu.
Kolejną zaletą jest to, że elementy mogą się swobodnie poruszać względem siebie w obrębie tkaniny i są odkształcalne wzdłuż kilku osi.
W przypadku precyzyjnego dostrajania tekstylnych kabli połączeniowych w grę wchodzą takie parametry jak precyzyjny wybór przędzy tkackiej lub indywidualne dopasowanie struktury tkaniny lub procesu produkcyjnego. Nici osnowy mogą być również użyte do dodatkowego odciążenia poszczególnych splotów.

Zalety technologii taśm tkaninowych

INDYWIDUALNA
STRUKTURA
NIEWIELKA
WYMAGANA PRZESTRZEŃ I NIEWIELKI
CIĘŻAR
DŁUGI
LIFETIME
HIGH
WYTRZYMAŁOŚĆ MECHANICZNA
HIGH
ZMIENNE CYKLE ZGINANIA
PRAWIE BEZGŁOŚNE ROZWIJANIE

Obsługa klienta z TKD | CCG
Chętnie doradzimy Państwu w temacie kabli taśmowych z tkanin.

TKD | CCG SERVICE
Znajdź odpowiedzi za pomocą jednego kliknięcia.

KABEL NA ZAMÓWIENIE
DRUK INDYWIDUALNY
DOSTAWA 24h
ZARZĄDZANIE MAGAZYNEM
DOSTAWY W SYSTEMIE JUST-IN-TIME
DOSTAWA NA CAŁY ŚWIAT
SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI